ÜYE GİRİŞİ

 

ŞİFRE HATIRLATMA

Kopekdunyasi.com'a üye olduğunuz eposta adresinizi giriniz. Bu e-posta adresine şifre sıfırlama linki göndereceğiz.

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?


BU IRKIN SİTEMİZDEKİ EN YENİ EKLENMİŞ İLANLARINA BİR BAKIN

2 yaşında safkan kangal #94704

Cinsi :
Cinsiyet
:   Erkek
Yaş
:   2 Yaş
Durum
:   SÜRESİ DOLDU
İlan No
:  94704
İlan Tarihi
:  05 Ocak 2020


BU İLAN YAYINDA DEĞİLDİR

Bu ilan 7 ay önce yayınlandı.
Bu ilan görüntülendi.
  • İki yaşında ve erkek olan bu köpek bekçilik ve çobanlık yapabilen ayrıca yerini bilen ve iyi koruyan bir köpek.
  • Sakin ve dost bir yapıda olan bu köpeğimin insanlarla uyumu iyi.
  • Uysal ve ılımlı olup diğer köpek ırkları ile anlaşabiliyor.
  • Çocuklarla da arası çok iyidir ve gayet güzel anlaşıyorlar.
  • Sağlık karnesi mevcut olan bu köpeğimizin gerekli aşıları da veteriner hekim tarafından yapıldı.
  • Dengeli, cesur, sert, yabancılardan şüphelenen, oldukça inatçı ve baskın, bağımsız ve çok uyanık. Bağımsız hareket etmek için kullanılan bir sürü koruma köpeğidir. Güven ve saygı duyan bir mal sahibine ihtiyaç duyar. Evde çocuk varsa ve eve bir kangal taşınacaksa kesinlikle çocukların biraz daha büyümeleri beklenmelidir. Şehirde yaşamak için uygun değildir, ancak kendi bölgesi şeklinde bol miktarda alana sahip olmalıdır. 
  • Bu cins ile eğitime kesinlikle çok erken başlamak gereklidir, çünkü yetişkin köpek davranışlarında düzeltme gerçekleştirilemeyebilir. Kangallar son derece sadık ve güvenilir bekçi köpekleridir. Doğası gereği, sahibi diğer köpeklerle uğraştığında ve onlara tam olarak dikkat etmediğinde kıskanabilirler.
  •  Kangallar çok bölgesel kabul edilir ve her zaman sevdiklerini ve bölgesini savunmaya hazırdır. Özellikle erkekler baskın olma eğilimindedir ve diğer türlerle sosyalleşmek genellikle zordur. Bu dört ayaklı arkadaş, bekçi ve koruyucu bir köpek olarak amacını sürdürmek için çok fazla alana ihtiyaç duyar.
  • Bir kangalın bağımsızlığı göz ardı edilmemelidir. Kangal tarafından bir lider olarak tanınmak çok fazla güvenlik gerektirir. Bağımsız köpeklerle tutarlılık ve deneyim oldukça önemlidir. Birlikte yürürken her zaman rahatsız edici durumlar olabilir. Çünkü Kangal, özellikle kritik durumlarda, sahibini ve bölgesini en iyi nasıl koruyacağına karar vermesi gerektiğine inanır. Saldırı, görüşüne göre en iyi savunma ise, hızlı bir şekilde bunu gerçekleştirir.
  • Yemeklerden sonra, kangalınızın sindirimi için mola vermesi gerekir. Bu ayrıca büyük köpeklerin özellikle eğilimli olduğu tehlikeli mide rotasyonunu da önler. Sağlıklı bir kangal ortalama 12 yıla kadar yaşayabilir.  

YAYINDAKİ YENİ EKLENMİŞ DİĞER KATEGORİ İLANLARI​

Yukarı
İLANI ŞİKAYET ET / HATA BİLDİR
2 yaşında safkan kangal #94704
Maksimum 2000 Karakter Sınır
Gönder
MESAJ GÖNDER

{{ username }} kullanıcısına mesaj gönderiyorsunuz