ÜYE GİRİŞİ

 

ŞİFRE HATIRLATMA

Kopekdunyasi.com'a üye olduğunuz eposta adresinizi giriniz. Bu e-posta adresine şifre sıfırlama linki göndereceğiz.

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?


AKTİF DİĞER KATEGORİ İLANLARINI GÖREBİLİRSİNİZ

FCI-KIF kayıtlı A kategori ŞECERELİ Chocolate Labrador yavrularımız doğacak! #5819

Cinsi
:   Labrador
Cinsiyet
:  Erkek
Yaş
:  1 Aylık
Durum
:   SÜRESİ DOLDU
İlan No
:  5819
İlan Tarihi
:  01 Nisan 2015


BU İLAN YAYINDA DEĞİLDİR

Bu ilan 4 yıl önce yayınlandı.
Bu ilanı görüntüledi.
Açıklama

FCI(Federation Cynologique Internationale) tarafından kabul gören, ülkemizdeki tek resmi köpek kurumu olan KIF (Köpek Irkları Federasyonu)na kayıtlı chocolate Labrador Retriever kızımız Zoey çiftleşmiştir. Gebelik durumu Nisan ayı ortasında yapılacak muayene ile kesinleşecektir. Yavrularımızın tahmini doğum tarihi 22-23 Mayıs 2015'tir.

Bu özel eşleşmeden doğacak yavrulardan birini almak istiyorsanız şimdi iletişime geçin; böylece ''kızımız'' Zoey ile henüz hamileyken tanışabilir, yavrunuzun doğumuna ve kardeşleriyle birlikte büyümesine şahit olabilirsiniz.

Hani pet shopların ve çiftliklerin dilinde bir ''ırk garantisi'' lafı var ya, biz doğacak tüm yavrularımızı en az bir kez KIF tarafından düzenlenen Irk Standartları Yarışması'na sokacağız ve onları alacak kişilerin de katılımasını şart koşuyoruz,  İstanbul'da yapılacak 26 Eylül 2015 ulusal (CAC), 27 Eylül 2015 uluslararası (CACIB) yarışmalarına girecekler. Bütün yavruların en iyi notu alacağından eminiz. İşte ırk garantisi bu şekilde olmalıdır.
Export pedigree belgesi olmayan ya da halihazırda KIF'a kayıtlı olmayan, hakem tarafından değerlendirilmemiş bir yavru için ırk garantisi diye bir şey söz konusu olamaz.

 

 

Anne: Zoey od Himalajskeho Cedru
pedigreedatabase.com/labrador_retriever/dog.html?id=2321202-zoey-od-himalajskeho-cedru

Kalça displazi, dirsek displazi, PRA, EIC, CNM, HPNK taşımıyor. Sarı renk geni taşımıyor.

4 kez Very Promising Puppy değerlendirme notu
5 kez Excellent değerlendirme notu
4 kez Best Puppy değerlendirme notu
3 kez Best Junior değerlendirme notu
5 kez Best of Sex değerlendirme notu
5 kez Best of Breed değerlendirme notu
4 kez Best of Group birinciliği
San Marino Junior Şampiyonluğu
Türkiye Şampiyon adaylığı (CAC)
International Şampiyon adaylığı (CACIB)
Puppy Best in Show 3üncülük
Junior Best in Show 2ncilik
Adult Best in Show 3üncülük

Katıldığı yarışmalardan 11-12 Ocak 2014 İzmir-San Marino yarışmasının videosu:
https://www.youtube.com/watch?v=P3dQPaxLars&feature=youtu.be

Ülkemizde FCI şecereli olup bu kadar çok derece alan başka bir saf kan dişi Labrador Retriever henüz yok! Yavruları onu geçene kadar ırkının en iyi dişisi Zoey!

Baba: EpicMagnaGraecia's Fair Play
http://www.himalajskycedr.cz/kluci/FairPlay/faiplay_ang.htm

Kalça displazi, dirsek displazi, PRA, EIC, CNM, HNK taşmıyor. Sarı renk geni taşımıyor.

İtalya Şampiyon adaylığı (CAC)
Uluslararası Şampiyon adaylığı (CACIB)
Best of Breed Italy

 

 Çiftleşme 20-21 Mart 2015 tarihlerinde Brno/Çek Cumhuriyeti'nde gerçekleşmiştir (evet, sırf çiftleşme için köpeğimizi yurt dışına götürüp getirdik, çünkü yavrularımızın taşıyacağı genleri önemsiyoruz).Yavrularımız Mayıs ayı sonunda İstanbul'da doğacak ve büyüyecektir. Çok özel bir soydan gelen bu yavrular için şimdiden rezervasyon almaya başladık bile.

Günümüzde AVM'lerdeki pet shoplarda düzmece belgelerle şecereli olduğu söylenen, ancak nereden ve hangi kandan geldiği belli olmayan, ne yazık ki sağlık taramalarının hiçbirinden geçmemiş köpekler oldukça yüksek fiyatlara satılmakta. Pek çok kişi bu ücretlerle aslında FCI onaylı belgesi olan, şampiyon soydan gelen ve de gerekli tüm sağlık testlerinden geçmiş ebeveynlerden doğmuş yavrular alınabileceğini maalesef bilmemekte, satıcılar da bu bilgisizlikten faydalanmaktadır. Bahsi geçen özelliklere sahip yavrular, şimdiye dek ülkemizde yetiştirici bulunmadığından ancak yurt dışına giderek alınabiliyordu.

FCI ve KIF onaylı resmi Labrador Retriever yetiştiricisi ''of Zoey's Queendom'' Kennel olarak amacımız iyi soydan gelen, genetik olarak hastalık taşımadığından emin olduğumuz, sağlıklı, ırkının standartlarına tam uyan ve en önemlisi de doğru davranışlara sahip yavruları ülkemizde yetiştirmektir.

Ticari üretici değiliz, yaptığımız şey uluslararası literatürde ''hobby breeder'' olarak geçmekte olup, para kazanmaktan ziyade yavruların iyi genler taşımasını ön planda tutarak köpek ırkının iyileştirilme çabasından ibarettir. Çünkü ''üretim'' ile ''yetiştirme'' arasında fark vardır... Biz yavru üretmiyoruz, yetiştiriyoruz. Farklı farklı ırklardan 100'den fazla damızlık köpeğin olduğu bir çiftlik değiliz. Az ama öz, evimizde baktığımız, "kızımız" olarak gördüğümüz tek bir dişi köpeğimiz var ve yarışmalardan hep ırkının en iyisi notunu alıyor, üstelik de soyunda hiçbir genetik hastalık taşımıyor.

Yavrularımız ev ortamında eğitmen eşliğinde doğup büyüyecek, büyürken ileride karşılaşacakları ''insanlara ait dünya''nın her türlü durumuyla olumlu şekilde tanıştırılacaklardır. Annelerinden ayrılmadan önce mikroçiplendirme ve şecere belgesi ile KIF kayıt işlemleri tamamlanacaktır. 9-10 haftalık olmadan annelerinden ayrılmayacaklar.


""
""""
""
""
""

Sahibi: Ömer Macarlıoğlu

Eğitmeni: Gülru Batur

 

 Not:
SCR diye bir şey yoktur, ''şecere'' yani soy ağacı (pedigree) belgesi vardır. Bir soy ağacı belgesinin geçerli olması için ulusal ya da uluslararası kurumlarca onaylı olması gerekir. Bir kişi size ''scr'li köpek yavrusu'' diyorsa ya bu konu hakkında hiçbir fikri yoktur ya da dolandırıcıdır. Lütfen, bir köpek alacağınızda satıcının size gösterdiği belgelerin birer kopyasını alarak üzerlerindeki numara ve isimleri KIF'a danışmak suretiyle sorgulayın.
Zoey'mizin KIF kayıt numarası KIF-LR-0010'dur, kazandığı ünvanların doğruluğunu KIF' ofisini arayarak sorgulayabilirsiniz.
"Gerçek" bir Labrador yavrusu için hatırı sayılır bir ücret ödeyeceğinizin bilincinde olarak bizimle iletişime geçin, yavrularımız çiftlik/petshop yavrularıyla kıyaslanamaz, dolayısıyla ücret de farklı olacaktır.

YAYINDAKİ DİĞER KATEGORİ İLANLARINI GÖREBİLİRSİNİZ

Yukarı

İLANI ŞİKAYET ET / HATA BİLDİR

FCI-KIF kayıtlı A kategori ŞECERELİ Chocolate Labrador yavrularımız doğacak! #5819
Maksimum 2000 Karakter Sınır
Gönder