ÜYE GİRİŞİ

 

ŞİFRE HATIRLATMA

Kopekdunyasi.com'a üye olduğunuz eposta adresinizi giriniz. Bu e-posta adresine şifre sıfırlama linki göndereceğiz.

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?


YENİ VİTRİN İLANLARIMIZI GÖREBİLİRSİNİZ

SAFKAN SHIH TZU YAVRULARI EV ORTAMINDA ANNE ALTINDAN 7 HAFT #12317

Cinsi
:   Shih Tzu
Cinsiyeti
:  Erkek
Yaşı
:  2 Aylık
Durum
:   SÜRESİ DOLDU
İlan No
:  12317
İlan Tarihi
:  19 Aralık 2015


BU İLAN YAYINDA DEĞİLDİR

Bu ilan 1 yıl önce yayınlandı.
Bu ilanı 84 kişi görüntüledi.
Açıklama

SAFKAN SHIH TZU YAVRULARI EV ORTAMINDA ANNE ALTINDAN 7 HAFTALIK
KÜÇÜK IRK olduklarından ŞİRİNLİKLERİ hiç EKSİLMEZ. APARTMAN YAŞAMINA UYGUNDURLAR. Ev ortamında bakılacak En İYİ KÖPEK asla HAVLAMAZLAR neredeyse hiç TÜY DÖKMEZLER. ANNE VE BABA YURTDIŞINDAN SAFKANDIR Sağlık garantili yavrularımızın 4 kardeşinden 1 ERKEK ve 1 DİŞİ kalmıştır. Son fotoğraf anne ve babaya aittir. THY yolları ile her ile sorunsuz gönderim yapılır. İzmir ve İstanbul için elden teslim 
TEMEL ÖZELLİKLERİ 
Küçük ve dayanıklı bir köpektir. çift katmanlı uzun bir kürk yapısına sahiptir. Son derece vakur bir görünümü olan Shih-Tzu'nun burun üzerinden yukarı doğru büyüyen tüyleri ırka özgü yüz ifadesini ve ''saç şeklini'' oluşturur. 
Kibirli ve soylu bir havası vardır. Cesur ve dikkatlidir. Naziktir ve çocuklara karşı özenlidir. Shih-Tzu apartman yaşamı için ideal bir köpektir. Ev içinde çok hareketli olmadığından bahçesiz bir evde bakılması problem yaratmaz. 
Shih-Tzu normalde aktif bir köpektir, fakat izin verilirse bütün gün sevdiği noktalarda yatıp tembellik yapabilir. Formunu koruması için dışarı çıkıp hareket etmesi teşvik edilmelidir. Günlük kısa yürüyüşler yeterli olur. Kilo almaya yatkın olduğundan fazla beslenmemelidir. 
NELER YAPAR? 
Shih-Tzu uyanık ve cesur bir köpektir. Zeki ve inatçı bir karaktere sahiptir. Neşeli, dayanıklı, bazen küstah ve kibirlidir. Genellikle çocuklarla iyi anlaşmakla birlikte, sinirlendirildiğinde veya şaşırtıldığında hırlayabilir. 
Oyuncu, canlı bir yapısı vardır. Yabancılara çabuk ısınır ve her zaman insanlarla birlikte olmak ister. Genellikle diğer petlerle de iyi geçinir. Shih-Tzu kararlı ve sabırlı bir eğitime yanıt verir. İyi bekçilik yapar. Ancak ev içinde genellikle sessizdir. 
Tipik bir salon köpeğidir, ama dayanıklıdır. ömrü uzundur. On beş yıl kadar yaşayabilir. Bu ırkın, banyodan sonra en az yarım saat süren bir tüy bakımına ihtiyacı vardır. Başın üzerindeki tüyler iyi görebilmesi için genellikle bir toka yardımıyla bağlanır. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta, tüylerin çok sıkı lastik tokalarla tutturulmamasıdır. Fazla sıkı veya gereğinden uzun süre bırakılan tokalar kıl diplerinde ve deride problemlere neden olabilir. 
Shih-Tzu sahiplerinin bir kısmı kürkün bakımının daha kolay olması ve daha az zaman gerektirmesi açısından tüyleri traş ettirmektedir. Kulak girişi ve gözlerin çevresi temiz ve bakımlı tutulması gereken bölgelerdir. 
özellikle gözlerde hassasiyet olanlarda düzenli olarak veteriner hekimlerin tavsiye edeceği damlaların kullanılması gerekli olabilir. 
Bu ırk hemen hemen hiç tüy dökmez ve yeterli bakımı yapıldığında allerji problemi olan kişiler için tavsiye edilebilir.

Henüz yorum eklenmemiş

İLANI ŞİKAYET ET / HATA BİLDİR

SAFKAN SHIH TZU YAVRULARI EV ORTAMINDA ANNE ALTINDAN 7 HAFT #12317
Maksimum 2000 Karakter Sınır
Gönder